Duchovní stránka

*33.*
Zjevení Jana - český ekumenický překlad a původní řecký text apokalypsis.


*32.*
Ukončil jsem psaní poznámek k sobotní škole, co bylo na stránkách "http://sobotniskola.unas.cz" je v archívu.


*31.*
Ve 3. čtvrtletí 2017 v sobotní škole bude téma: Evangelium v Listu Galatským. Je to zajímavé téma, tak se přidejte.


*30.*
Potopa a chiastická struktura - náčrt.


*29.*
Chronologie a poznámky - stará a nová smlouva 3.


*28.*
Reakce a odpověď na "26." - stará a nová smlouva 2.


*27.*
Překlad Da 8,14 pomocí strongových čísel, den smíření a rok 1844 - Daniel 8.


*26.*
Jedno z nejdůležitějších témat a rozdíly ve věrouce CASD ohledně bible - stará a nová smlouva.


*25.*
Máte rádi tajemství? Tajemství pro církev? Ne že by to bylo něco tajemného, ale nějak si toho církev nevšimla a nemluví se o tom. Má to souvislost s přikázáními.


*24.*
Jaké jsou podmínky křtu v bibli a v církvi ASD.


*23.*
Mrkněte se na toto krátké video.


*22.*
Poslední poselství v bibli před koncem světa, říká se mu trojandělské poselství, dávám sem několik informací, které by mohly pomoci k výkladu.


*21.*
Slyšel jsem dost důvodů pro i proti - dávání desátků v církvi, je to pro některé asi citlivé téma. To co o nich víte zkuste na chvíli strčit do šuplete a projděte si všechny texty o desátkách v bibli. Přidal jsem k tomu i svůj "komentář" psaný formou poznámek.


*20.*
Poslední dobou mě nějak přitahuje kniha Zjevení (jako dříve kniha Daniel). Udělal jsem si první tabulku...


*19.*
Proroctví. Téma, které s přicházejícím rokem 2012 případně se stále zhoršující se světovou situací, bude často diskutováno. Mayové, Sibyla, Nostradamus,... a mnoho dalších.
Nedávno jsem dostal otázku, jestli nevím něco o konci světa podle biblických proroctví. Trochu vím a také jsem to pak chtěl sepsat a dát to sem na stránky. Nakonec jsem využil toho, že to dříve zpracovali jiní, tak je to zkopírované. Pro základ to stačí...


*18.*
Desatero stále pokládám za dobrý zákon. Protože je napsáno ve Starém zákoně, zkoušel jsem kdysi jednotlivá přikázání najít i v Novém zákoně. Pár jsem jich našel, ale ne všechna. Když jsem s tím už nemohl hnout, nechal jsem to být a nakonec na to úplně zapomněl. Nedávno jsem však Desatero v Novém zákoně přece jen objevil, sice jinak, ale vypadá to, že je to skutečně tak. Zkusil jsem alespoň základ pro přehled sepsat, je to však na delší přemýšlení...


*17.*
Závěrečná slova Ježíše Krista k učedníkům v ev. podle Matouše jsou zajímavá. Zkusil jsem je srovnat a docela mě to překvapilo, protože se občas setkávám s tím, že jsou používána pro evangelizaci, ale v podstatě je to evangelium. Trochu jsem to dal dohromady a i když jsou to spíš mé poznámky, jestli chcete tak se podívejte.


*16.*
Duchovní stránku našeho života můžeme popírat, odmítat, můžeme se ji snažit kompenzovat jinak. Vnitřně však toužíme po duchovní cestě, strach z oblbnutí je ale často větší...