KNIHOVNA

12. Příručka první pomoci

Příručku jsem stáhl někde z netu, původně jsem ji chtěl předělat na web, ale nakonec ji sem dávám tak jak je. Psaná je ve formátu "pdf", takže ke čtení je potřeba program "Adobe Reader", což v současnosti většina PC už má. Pokud si chcete soubor přímo otevřít ke čtení, tak si odkaz rozklikněte a pokud si jej chcete stáhnout, udělejte to přes pravé tlačítko. Stojí za to si příručku přečíst, možná se vám to bude někdy hodit a třeba ji i šiřte dál, velikost má 3,4 MB - příručka první pomoci :-)
Upraveno 4. května 2010 - autor příručky mi poslal mail, abych ji stáhnul ze stránek, protože se připravuje aktualizovaná forma a současný obsah aktuální není.
OK, pokud chcete sledovat, kdy vyjde příručka nová, tak tady na těch stránkách.

11. Nejen pro vegetariány

O čem si asi budou povídat křesťan s jogínem... a když se téma stočí na jídlo? Kámoš byl pozván na konferenci mladých jogínů, kde měl kratší přednášku o stravě. Přednáška byla zpracovaná a přednesena formou prezentace, kterou mi později poslal a možná by někoho mohla také zajímat. Pak by bylo dobré slyšet i průvodní slovo, jenže nám musí stačit aspoň obsah prezentace. Texty jsou čarou odděleny podle původních oken, jedna věta byla změněna od osobní na veřejnou. Přednáška byla přijata celkem pozitivně, jen bod č. 8 se mnohým nějak nezdál :-)

10. Bojování s viry

Přátelská nepřítelkyně "rýma" většinu z nás občas potrápí. Jako kluk jsem slýchával, že léčená trvá sedm dní a neléčená trvá týden. Jenže u mě trvala vždy okolo týdnů dvou, ať jsem zkoušel cokoliv. Časem jsem ale zjistil, že je způsob, jak ji dost zmírnit a jak viry dostanou od nás hodně velký záběr. Protože to pomáhá i jiným, tak se s vámi podělím, třeba se to někomu z vás hodí.
Ráno se vezme najednou 500 mg Celaskonu (vitamín C) a odpoledne se také vezme najednou 500 mg Celaskonu. Přitom je potřebné přijímat dostatek tekutin, nejlépe bylinkových čajů (např. z květu bezu černého), nebo obyčejných minerálek (mírně ohřátých). Nemusíme se bát předávkování, vitamín C je rozpustný ve vodě a přebytek se vyloučí. Nepomáhalo mi, když jsem si Celaskon rozdělil na menší dávky víckrát denně, důležité je vzít vždy 500 mg najednou a rozcucat je jako bonbón. Tyto dvě dávky denně (dohromady tedy 1000 mg) pomáhají tak, že třetí den začínají viry a rýma ustupovat... Tak to třeba někdy zkuste :-)V knihovně 1
9.Léčitelé
8.Cigaretka - je libo koktejl plný jedů?
7.Pohádka
6.Uzdravení pomocí životosprávy
5.Voda
4.Smích a zdraví
3.Test
2.Pohádka
1.Životospráva